Přejít na obsah
Deratizace, desinsekce, desinfekce v Praze a Středních Čechách
+420 603 801 453 broucektomas@seznam.cz
Kalkulace zdarma

Ochrana a zábrany proti holubům a dalšímu ptactvu

Zavoláme Vám zpět

Nezastihli jste nás? Nechte nám zde své telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět.

Holubi jsou ve městech veliký problém. Jsou schopni využít i malou skulinu ve střeše, nedovřené okno apod. a zanedlouho zaneřádí celou půdu nebo balkon. Jejich přítomnost v blízkosti člověka znamená dvě hlavní rizika: Holubí parazité jsou schopni přežívat i na lidech, například klíšťák holubí. Holubí trus je agresivní a napadá i pozinkované plechy na střechách a vnější parapety.

Holubi podle současné legislativy nelze trávit či jinak likvidovat. Je nutné jim zabránit v přístupu do rizikových prostor pomocí mechanických zábran proti holubům.

Ochrana proti holubům, případně jinému ptactvu probíhá v několika krocích. První krok je pečlivá prohlídka, při které by se měly objevit všechny holubí vstupy. Tato prohlídka a návrh opatření, včetně rozpočtu jsou od nás zdarma. U všech druhů zábran proti holubům doporučujeme vždy použití celého systému. Třeba použití neoriginální sítě znamená téměř vždy značné zkrácení životnosti. Stačí jeden malý otvor někde v rohu a celá instalace je neúčinná. U složitějších instalací zábran proti holubům doporučujeme svěřit montáž odborné firmě, která má náležité zkušenosti.

V současnosti se pro ochranu proti holubům používají sítě, kterými se chrání balkony, lodžie, vstupy do světlíků nebo i celé střechy.

Pro ochranu okrajů střech, žlabů, parapetů, zábradlí a podobných prvků se používají hroty. Montují se přitlučením, přišroubováním nebo přilepením k podkladu.

Máte zájem o naše služby? Domluvte si s námi schůzku. Přijedeme na místo kde potřebujete provést zásah a navrhneme vhodné řešení.
Domluvit schůzku