Přejít na obsah
Deratizace, desinsekce, desinfekce v Praze a Středních Čechách
+420 603 801 453 broucektomas@seznam.cz
Kalkulace zdarma

Dezinfekce

Zavoláme Vám zpět

Nezastihli jste nás? Nechte nám zde své telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět.

Desinfekcí rozumíme soubor opatření vedoucích ke zničení mikroorganismů pomocí chemických nebo kombinovaných postupů, které mají za cíl přerušit cestu nákazy od zdroje k vnímavému jedinci. Desinfekci lze definovat jako ničení či zneškodňování mikroorganismů na neživých předmětech a ve vnějším prostředí (voda, vzduch atd.) Cílem desinfekce je odstranění patogenních mikrobů, které by mohly způsobit onemocnění přítomného jedince. U onemocnění, kde jsou přenašeči členovci či hlodavci, je nutné provádět také dezinsekční a deratizační opatření. Je prokázáno, že plísně vylučují těkavé látky, různé alkoholy, aldehydy, ketony, étery, estery, které silně dráždí sliznice dýchacího ústrojí i oči a vyvolávají bolesti hlavy.

V rámci dezinfekce nabízíme následující služby:

  • likvidujeme mikroorganismy
  • odstraňujeme plísně
  • provádíme rozbory plísní
  • zaměřujeme se na periodické ošetřování potravinářských a zdravotnických zařízení
  • dezinfekci provádíme dle platných hygienických norem

Zaměřte se především na prevenci proti plísním, a pokud se přesto objeví, neváhejte a kontaktujte nás včas.

Jakou provádíme dezinfekci?

Ochranná dezinfekce

Provádíme ji bez vztahu ke konkrétnímu ohnisku nákazy. Je důležitou součástí komplexních hygienických opatření. Samozřejmě za vás hlídáme i čas, ve kterém je nutné provést ochrannou desinfekci znovu.

Ohnisková desinfekce

Jejím cílem je zneškodňovat choroboplodné zárodky vylučované infekčně nemocným jedincem (bacilonosičem) do okolí. Aplikace je téměř totožná s aplikací ochranné desinfekce.

Represivní desinfekce

Preventivní desinfekce

Máte zájem o naše služby? Domluvte si s námi schůzku. Přijedeme na místo kde potřebujete provést zásah a navrhneme vhodné řešení.
Domluvit schůzku